Matematik,bilim, bilişim ve satranç ile ilgili kişisel sayfam

Bilim ve Din

16.12.2015 23:57

      Bazı ateist forumlarda dolaşırken ordaki ateist arkadaşların yaratıcıyı red ederken yaptıkları mantık hatalarına şahit oldum.Hatta bazısı bilimin temamen yaratıcıyı red ettiği bunun tartışılmasının bile saçma olduğunu yazdıklarını gördüm.Bunun üzerine bu yazıyı yazmaya karar verdim.

       Bir kere şunu söyliyeyim ki eğer Darwin teorisi ıspatlansa ve hatta dünya üzerindeki bütün dinlerin uydurma olduğu kanıtlansa dahi  " Bir yaratıcı var mıdır ? Yok mudur?" sorusu sorulmaya devam edicektir.Çünkü bu soru dinlerden ve bilimden bağımsız bir sorudur.Bilim asla bu soruya cevap veremez çünkü bu soru bilimin konusu bile değildir.Bu soru felsefenin ve dinin konusudur.

       Ne zaman bir ateist ile tartışsam bana hep  kendilerince dinlerdeki çelişkileri ve yanlışları ıspat olarak sunduklarını görüyorum.Bir kişinin dindeki çelişkileri tartışması için evvela bu kişinin yaratıcıyı kabul etmiş olması gerekir.Yani bir ateist dini tartışamaz.

      Yaratıcıya inanmış bir kişi idaası için binlerce delil sunabilirken ateist bir kişi yaratıcının olmamasına tek ama tek bir kanıt gösteremez.

Sitede ara